Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

toulavej68 


Oblíbená alba

Alba, která má toulavej68 v oblíbených

reklama

61 fotek, 19.1.2018, 189 zobrazení, 1 komentář | cestování, koníčky, krajina
Procházka po stopách míst, kudy vedla ještě v nedávných dobách železnice. Úsek Kladno - Vinařice je dodnes zachována a využívaná občasně. Úsek Vinařice - Zvoleněves je už potřeba hledat, avšak naleznete toho dost.... Kilometrovníky, pržce, náspy či propustky..
92 fotek, minulý týden, 221 zobrazení, přidat komentář | krajina, kultura, lidé, události
Třetí únorový víkend 2018 se uskutečnil 9. výroční oheň T.O. Svobodní trempové Plzeň v údolí řeky dolní Střely. Dopravní nedostupnost tohoto místa řadí zdejší potlachy k méně navštěvovaným, ale dobří kamarádi a kamarádky se zde s osadou šerifa Křižáka rádi schází. Mojí partě těsně unikly placky za soutěže, ale občas musí někdo jiný vyhrát :-) . Ovšem, zase velmi pohodový víkend.
18 fotek, minulý čtvrtek, 58 zobrazení, přidat komentář
14 fotek, 10.2.2018, 29 zobrazení, 18 komentářů | krajina, příroda
Čertova skála (566 m n.m.) - vyhlídkové místo
28 fotek, minulou středu, 46 zobrazení, přidat komentář
44 fotek, 7.2.2018, 39 zobrazení, přidat komentář
50 fotek, leden 2014 až únor 2018, 42 zobrazení, přidat komentář
68 fotek, červenec 2017 až únor 2018, 41 zobrazení, 3 komentáře
163 fotek, 4.2.2018, 85 zobrazení, 2 komentáře | cestování, krajina, příroda, rodina-přátelé
Einstein mě pozval na Procházku ;-), objednal parádní počasí a vyrazili jsme na 16km okruh kolem Valdeka. Záskalák - Jedová hora - Hrachoviště - Beranec - Velký rybník - Krkavčina - Jindřichova skála a zpět. Otestoval jsem konečně pořádně funkci foťáku ART, ale výsledky jsou takové.......no posuďte sami. Slunce pálilo, vzduch voněl předjařím,ale k večeru už bylo celkem frišno.
http://einstein2.rajce.idnes.cz/109-4.2.2018_Chaloupky-Krkavcina-Chaloupky/ - fotky od Einsteina
90 fotek, letos v lednu, 292 zobrazení, přidat komentář | krajina, lidé, práce, příroda, události
Poslední víkend v lednu 2018 pro mě začal vzpomínkovou slezinou na skutečného trampa - kamaráda Lízátka, který zemřel koncem minulého roku. Zaplnili jsme pražskou restauraci U Vodárny, zavzpomínali jsme si a k tomu prohlédli krásně zpracovaný a zhudebněný seriál fotek ze života kamaráda Lízátka. V sobotu jsem se svými věrnými kamarády opět vyrazil do terénu. Vypravili jsme se najít Tuláckou jeskyni, která se nachází nad městysem Liteň v lesním komplexu Mramor – Šamor. V minulosti jsem tuto jeskyni už několikrát hledal, ale nikdy jsem ji nenašel. V těchto místech se dá snadno najít Jezevčí jeskyně, Modrá jeskyně, Zmýlená jeskyně, ale Tuláckou jeskyni označenou štítkem 19-002 se mně nepodařilo najít, ani jiným lidem s kterými jsem kdy mluvil a dokonce ani domorodcům z blízké vesnice Měňany. Přesto tam tato Tulácká jeskyně je a v odborných materiál je její celé označení: K1128719-J-00002. Nepomohlo nám ani hledání s nejmodernější technikou. Dokonce ani není vegetační období, které by zhoršovalo hledání jeskyně v porostech. Prostě, záhada. Tak jsme sestoupili do měňanské hospody staré 583 roků (z doby, kdy vládl nenáviděný Zikmund „Liška zrzavá“). Po doplnění vypocených tekutin jsme se přesunuli, jako velmi často, na základnu do Srbska. A že Tulácká jeskyně skutečně existuje, dokazují i fotky na závěr, které jsem si půjčil z internetu. Třeba bude mít štěstí jiný hledač.
U Vltavy  25 | vendyp
11 fotek, 21.1.2018, 99 zobrazení, 53 komentářů | města
Chvilka u zimní Vltavy
121 fotek, letos v lednu, 306 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, ostatní
V sobotu 20. ledna 2018 jsme s kamarádem uskutečnili pochod na hrad, který byl původně postaven na ochranu českých korunovačních klenotů. Českému státu v minulosti vládli významní králové i bezvýznamní králíci, později také velcí státníci i neschopní politici. V současnosti vrcholí boj o pražský Hrad mezi stávajícím prezidentem a jeho vyzyvatelem. Jeden má dobrou mysl a špatnou fyzičku, druhý má špatnou mysl a dobrou fyzičku. Koho volit ? Já osobně bych chtěl mít obojí a tak jsem opět vyrazil provětrat se naší krásnou krajinou cestou a necestou na hrad Karlštejn. Takže jsme jeli vlakem do Černošic, odtud putovali do obce Vonoklasy, dále na legendární hrad Karlík (tedy na jeho zbytky) a do krpálu přes obec Mořinka vzhůru do karlštejnských lesů, odkud z Kněží hory je velmi zajímavý pohled na hrad Karlštejn. Z hory jsme slezli přímo dolů k zavřenému hradu. Potom jsme prošli obcí k Berounce a skalnatým údolím řeky přes štoly a jeskyně při pravém břehu jsme dorazili na naši základnu do Srbska, pochopitelně do hospody U Nádraží :-)
32 fotek, letos v lednu, 646 zobrazení, 1 komentář
Roznesla se zvěst o nových zlatých polích v povodí Velké řeky. Zlatokopové neváhali, naložili své i narychlo zapůjčené lodě a vydali se za vidinou zbohatnutí...
69 fotek, 16.1.2018, 53 zobrazení, 14 komentářů | architektura, dokumenty, události
fotky jsou foceny bez blesku :( tak omluvte kvalitu
62 fotek, leden 2014 až leden 2018, 48 zobrazení, 1 komentář
110 fotek, letos v lednu, 289 zobrazení, přidat komentář | krajina, lidé, příroda, události
V pátek 12.1.2018 se konala první letošní slezina T.O. Údolí Děsu. V sobotu jsem vyrazil do terénu se svou téměř uzdravenou nohou (po záchvatu dny), zase se dvěma kamarády, jihozápadním směrem na vrch Kotýz. Hřbet Kotýz - Zlatý kůň - Kobyla oplýval pravěkými hradišti už před 10 000 roky a také v pozdějších tisíciletích. Z minulých staletí jsou tu místa známá mnohými báji a pověstmi. V předminulém století byl odtud vyzvednut jeden ze základních kamenů budovaného Národního divadla v Praze. V jedné z několika jeskyní Kotýzu v tzv. Děravé jeskyni nalezli archeologové deset tisíc let starou rytinu kozorožce a mnoho dalších pozůstatků osídlení z pozdějších dob. My jsme si prolezli romantické vápencové skály (též jeskyně, most, bránu, štolu) a pokračovali dále přes Koněprusy do Stříbrného lomu na Kobyle, kde jsem v mládí rád táboříval. Na Kobyle odkrývají jeskyňáři novou jeskyni. Nakonec, za tmy, jsme dorazili kam ? Kupodivu do Srbska :-)
62 fotek, letos v lednu, 446 zobrazení, přidat komentář | krajina, lidé, události
První víkend v roce bývají trampské pochody a merendy. Já jsem se první sobotu roku 2018 vypravil se dvěma kamarády po části KND (tj. Kladensko – Nučická dráha) k lomu Velká Amerika. Dráha má dnes délku cca 12 km z Nučic do lomu Mořina a vozí se po ní vápenec na odsiřování severočeských uhelných elektráren. Kdopak si vzpomene, že původní KND má letos 160 roků a uspořádá nějaké jízdy vlaků ? Dorazili jsme tedy pěšky na Velkou Ameriku, kde měli také pochod kamarádky a kamarádi z T.O. Czech Legion a další přátelé této osady, pak jsme putovali tradičně na Malou Ameriku a nakonec pochopitelně skončili v Srbsku. V Srbsku se v trempovně U Nádraží a v protějším kulturáku sešlo obrovské množství trampů z mnoha osad, taktéž z tradičních pochodů. Až na mou oteklou nohu ze záchvatu dny (zánět kloubu), byla opět víkendová pohoda.
152 fotek, 2.1.2018, 27 zobrazení, 2 komentáře