Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

toulavej68 

Oblíbená alba

Alba, která má toulavej68 v oblíbených

reklama

146 fotek, 2.6.2018, 62 zobrazení, 1 komentář | architektura, auta, cestování, dokumenty, příroda
Od 11.10.1984 je Kabečnice státní přírodní rezervací. Jehí rozloha je 25,51 ha.
Počasí: +27°C, Jasno až polojasno a mírný vítr.
I na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/T.O.Rosomak/
21 fotek, 9.6.2018, 57 zobrazení, přidat komentář | cestování, dokumenty, koníčky, kultura, umělecké
Počasí: +30°C, Polojasno až oblačno a mírný vítr.
I na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/T.O.Rosomak/
119 fotek, leden 2007 až červenec 2018, 65 zobrazení, 1 komentář
5. denní putování Českým Lesem v rozšířeném složení: Zdenička, Klubalka, Dowdy, Porky, Losos, Tučňák, Tóňa, Kosmák, Hobo, Čumák, Kaplan, Motýl,Ruda, Chrt.
117 fotek, letos v červenci, 76 zobrazení, 13 komentářů
Prodloužený víkend jsme využili k návštěvě plzeńského kraje a vandrem se vrátili tak o 30 let zpět...prošli jsme od Pavlovic kousek údolí Mže, pak kousek proti proudu Kosího potoka, poobědvali jako hradní páni na Volfštejně a v pátek navečer přejeli do Plzně a dál do Žihle za kamarády. kteří s dětmi vandrovali na Střelu. Strávili jsme s nimi prima večer, ale v sobotu dopoledne jsme je museli opustit, abychom se do večera navrátili do Plzně. Dva dny jsme mokli, pak byl hic, nohy bolely, ale i tak to bylo fajn.
28 fotek, letos v červnu, 296 zobrazení, přidat komentář | krajina, ostatní
Tak, jako správný tramp, nemám moc času jezdit na svou chatu i chalupu. Ovšem, o své nemovitosti je třeba se starat, takže občas se čas na pobyt v nich musí najít. Od pátku 30.6. do pondělí 2.7.2018 jsem byl na chalupě v Krušných horách, kde jsem připravoval stavbu přístřešku u ohniště, kterou uskutečním někdy v průběhu tohoto léta. Pochopitelně jsme s kamarádem také vyrazili za místními zajímavostmi a učinili nový objev. Po mnoha letech bylo opět otevřeno občerstvení u tzv. Abertamské zatáčky, v místě zvaném Na Cihelnách. Místo se nachází v nadmořské výšce téměř 1000 m n.m. a je obklopeno rozsáhlými lesy v nádherné horské přírodě. Provozování se ujal mistr kuchař v důchodu, takže, kromě obvyklých bufetových nápojů a jídel, lze dostat i vynikající jídelní speciality jako v dobré restauraci. Poseděli jsme tam s kamarádem několik hodin :-) Pak ještě skoukli fotbal v jáchymovské hospodě Palermo. V pondělí jsme připravovali dřevo na přístřešek, ale to už jsem nefotil. Prostě, zase dobrý víkend.
164 fotek, letos v červnu, 15 zobrazení, přidat komentář | krajina, příroda
... okolí Rabštejna , řopíky a hlídání táboru atd
60 fotek, 6.5.2018, 104 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, dokumenty, příroda, zvířata
Jedná se o unikátní ukázku revitalizace rašeliniště po ukončení průmyslové těžby. Těžba rašeliny zde skončila v roce 2000. Cílem revitalizace byla obnova rašelinového mokřadu. V roce 2012 byla část obnoveného rašeliniště zpřístupněna formou naučné stezky. Celou oblast si můžete náležitě prohlédnout z dřevěné vyhlídkové věže.
Počasí: +20°C, Polojasno až oblačno a mírný vítr.
I na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/T.O.Rosomak/
19 fotek, 26.6.2018, 93 zobrazení, 9 komentářů
41 fotek, 26.6.2018, 47 zobrazení, 7 komentářů | krajina, příroda
Odpolední procházka - Valdek - Jindřichova skála - Beran a zase zpět. Na kraťasy byla ale celkem zima 9°C a k tomu i docela větrno. 12 km tam padlo, ani nevím jak, vůkol jen les, mech a zeleno se zataženou šedivou oblohou. Klobása a oheň přispěly k celkové pohodě, ale ohniště bylo potřeba uklidit - jak je to všech, lidi jsou prasata.
21 fotek, 25.6.2018, 31 zobrazení, 34 komentářů
276 fotek, letos v květnu, 75 zobrazení, 5 komentářů
Po roce opět vandr na Úterák s prolínajícími se T.O. Bleskovka a Brdlajf. Tentokrát provázený zázraky v podobě neočekávaného piva, velkého přístřechu v bouři a fungující dopravy...
80 fotek, letos v červnu, 509 zobrazení, přidat komentář | kultura, lidé, oslavy, ostatní, události
V polovině června 2018 se uskutečnil 30. výroční oheň T.O. Pozvolná Smrt na tradičním, dobře utajeném, potlachovišti u Srbska. Sešli se zástupci z trampských osad Údolí Děsu, Údolí Hadrů aneb Westend, Údolí Oddechu, Andělka, Kamarádi Staré řeky, Zbytky, Louisianas Tigers Comando ad. Především se však sešli vynikající muzikanti s repertoárem mých oblíbených trampských písní. Hrála skupina Stopaři a osadníci z Pozvolné Smrti doplnění o další hudebníky. Prostě, hudební lahůdka nejvyšší kvality. Tento víkend jsem také zkontroloval své srbecké nemovitosti, kam se málokdy dostanu. Takže, perfektní víkend.
17 fotek, 16.6.2018, 494 zobrazení, 1 komentář | cestování, koníčky, krajina, příroda
Velká Amerika je legendární, ale Mexiko je majestátnější a pochmournější. I díky své temné minulosti. Ono pojmenování "Český Mauthaussen" vše vystihuje. Pro své kolmé stěny si ho - bohužel - vybírají i sebevrazi. Na jedné z fotek jsou svíčky, které jsou na paměť člověka, který skočil do útroblomu na začátku června 2018.
37 fotek, 16.6.2018, 10 zobrazení, přidat komentář
65 fotek, jaro, 103 zobrazení, 1 komentář | architektura, cestování, dokumenty, kultura, práce
Po 44 letech začala přestavba Berounského nádraží a trati do Králova Dvora. V roce 1972 byla dokončena stavba nové nádražní budovy a v roce 1973 skončila elektrifikace trati do Prahy. Od té doby se na něm nezměnilo nic. Práce budou trvat dva a půl roku a navázat na ně by měla modernizace trati z Berouna do Prahy. Za modernizaci úseku Beroun – Králův Dvůr včetně Berounského nádraží zaplatí SŽDC 2,2 miliardy korun. Trať Praha–Beroun bude dokončena až za 8 let. Čekalo se jestli dostaneme dotaci z EU na tunel pod Barrandovem. Až když bylo jasné že ji nedostaneme, tak bylo přistoupeno k modernizaci této trati. Doufejme že nás práce na modernizaci trati nebudou nijak omezovat v cestování.
Počasí: +23°C, Jasno až skoro jasno a mírný větřík.
I na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/T.O.Rosomak/
101 fotek, červen 2015 až květen 2018, 413 zobrazení, 14 komentářů | auta, koníčky, kultura, příroda, události

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.