Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

toulavej68 

Podzimní neděle v Mariánských Lázních

77 fotek 6.10.2013 - zobrazení 4 komentáře
Údolí Úšovického potoka na jižním okraji Slavkovského lesa bývalo ještě na přelomu 18. a 19. stol. pustou, bažinatou divočinou. K objevu prvního slaného pramene v těchto místech mnichy z tepelského kláštera došlo víceméně náhodou, zrovna tak ke zjištění blahodárných účinků zdejších minerálních vod. O jejich léčivých účincích začaly kolovat různé zvěsti a k pramenům zamířili první nemocní. Klášterní představitelé pak nechali vyčistit prameny a upravit cestu k nim.
Historie Mariánských Lázní se začala psát v roce 1818, kdy zde začaly vyrůstat první lázeňské domy, a z lokality se stala samostatná obec. O dva roky později Lázně poprvé navštívil německý básník J. W. Goethe, jehož přítomnost měla velmi příznivý dopad na návštěvnost. Lázně začala navštěvovat majetnější klientela..
Od té doby se Mariánské Lázně stávaly cílem mnoha slavných osobností. V srpnu roku 1904 se dokonce staly na čas středem zájmu celého světa, když zde jednali rakouský císař František Josef I. a britský král Eduard VII. Věhlas města rostl, v roce 1872 zde byla vybudována železniční trať a vyrostly nové čtvrti.
Říká se, že sláva a proslulost Mariánských Lázní skončila s prvními výstřely I. světové války. Po válce a novém uspořádání Evropy zůstaly jen obyčejným lázeňským městem v západočeském pohraničí..

Proměňte svá alba ve fotoknihu

Ideální jako dárek nebo jen tak pro sebe na památku.
Levně, rychle, jednoduše.


Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.